אודות הקרן

קרן אניאס ובני שטיינמץ הינה קרן ישראלית הפועלת לקידום ולחיזוק החברה הישראלית בתחומי החינוך, התרבות, הבריאות, הרווחה וההשכלה הגבוהה. הקרן הוקמה על ידי בני הזוג בני ואניאס שטיינמץ בשנת 2007 במטרה לאגד ולמקד את עשייתם למען החברה בישראל.

חזון הקרן הוא לתרום לחוסנה החברתי של מדינת ישראל וליצור עתיד טוב יותר לילדים ולבני נוער. הקרן מקימה מערכי שירותים לגיל הרך ברשויות מקומיות, תומכת בעמותות שמסייעות לנוער בסיכון באמצעות כלים טיפוליים ייחודיים ותורמת למגוון פרויקטים בתחומי הרווחה, החברה והתרבות.

בית הנשיא1

הגיל הרך

הגיל הרך הוא גיל קריטי להתפתחותו ולבריאותו של כל ילד, אך מערך הטיפול בגיל הרך בארץ הוא בעל מבנה מורכב וחסר. לכן בחרה הקרן להתמקד בתחום זה במטרה לחולל שינוי משמעותי בתפיסתו המערכתית. הקרן מבקשת להגביר את המודעות לחשיבות הטיפול המקצועי בגיל הרך ולקבע את אחריותה של המדינה ושל הרשויות המקומיות לשלומם ולהתפתחותם של כל ילדי ישראל מרגע לידתם.

הקרן פועלת בשותפות עם רשויות מקומיות להקמה ולהפעלה של מערכי שירות יישוביים לגיל הרך. במסגרת שותפויות אלה מוקמים מרכזים לגיל הרך ומופעלות תכניות הכשרה והדרכה לאנשי מקצוע ולהורים כדי לוודא שהילדים ומשפחותיהם מקבלים את המענה הנדרש בכל תחום.

נוער בסיכון

נוער בסיכון הינו נוער שלא מקבל מענה מספק במסגרות הנורמטיביות.

קרן שטיינמץ תומכת בעמותות שמציעות שיטות יצירתיות וחדשניות לעבודה עם נוער בסיכון כדי לאפשר להם לחוות הצלחה ולהשתלב במסגרות נורמטיביות. בנוסף לתמיכה בעבודת העמותות, הקימה קרן שטיינמץ את פורום העמותות הפועלות למען נוער בסיכון.

הפורום מתכנס פעם בשנה ונועד לעזור לעמותות להתמקצע בתחומן, לסייע בקידום פועלן, להרחיב את השפעתן ולהעלות מודעות בקרב גורמי חינוך ורווחה רלוונטיים. 

מועדוניות

קרן שטיינמץ בשיתוף עם עמותת עזרה ותקווה מסייעת בהפעלת מועדוניות ברחבי העיר נתניה. המועדוניות משרתות את ילדי כיתות א-ב בעיר ומספקות להם ארוחה חמה, סיוע בהכנת שיעורי בית וחוגי העשרה.

השכלה גבוהה

מדי שנה מעניקה קרן שטיינמץ מלגות לסטודנטים במכללת נתניה. בתמורה למלגה מעניקים הסטודנטים סיוע  לילדים במסגרות שונות.

תרבות, בריאות ורווחה

מתוך מחויבות עמוקה לחברה בישראל, תומכת הקרן בארגונים רבים הפועלים בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והבריאות. הקרן מסייעת למוזיאונים, לתיאטראות, לאגודה למלחמה בסרטן ולאגודה למען החיל.